Laatste wijziging: 20 maart 2026
Aanpassingen aan winkelverkoop
Aanpassingen aan winkelverkoop-items mag je doorsturen naar de servicedesk op de volgende manier:
- Aanpassingen aan bestaande items: geef de code en omschrijving mee, alsook de oude prijs en de nieuwe prijs
- Onzichtbaar maken van niet meer gebruikte items: geef de code en omschrijving mee
- Toevoegen van nieuwe items: geef de omschrijving mee, alsook de prijs, en geef aan of deze prijs vast is of aangepast kan worden door de baliemedewerker
Geef ook aan vanaf wanneer deze aanpassingen in mogen gaan.
Sommige bibliotheken hebben in de winkelverkooplijst ook items staan die Wise meestal automatisch aanrekent (bv. een kost voor een vervangpasje of een duplicaatpas), voor de situaties waarin Wise het toch niet automatisch doet. Vergeet in dat geval niet te vragen om ook de automatische prijs te laten aanpassen!
Indien je naast aanpassingen aan de winkelverkoop nog andere aanpassingen wil doen, dan mag je alles samen doorsturen. Bekijk dan zeker ook de info over het aanpassen/aanvragen van abonnementen en/of reglement regels. In dat geval stuur je de wijzigingen ook minstens 14 dagen op voorhand door, aanpassingen die begin januari moeten ingaan, stuur je een maand op voorhand door.