Laatste wijziging: 4 november 2025
Selecties maken binnen de samenwerking
Selecties zijn standaard beperkt tot resultaten binnen de eigen instantie (bibliotheek). Voor bibliotheken binnen een samenwerkingsgroep 3 is er nu de optie om een selectie uit te breiden tot alle bibliotheken van de samenwerkingsgroep.
Zoeken binnen de volledige samenwerkingsgroep kan tot heel grote zoekopdrachten en resultaatslijsten leiden. Voer de selecties daarom altijd uit op de testomgeving Test1. Met het veld Maximaal kan je het totaal aantal regels in het resultaat beperken of vergroten. Resultaten met meer dan 1 miljoen regels worden sowieso beperkt tot de 1 miljoen.
Let op!! Door een bug kunnen selecties op de volledige samenwerkingsgroep voorlopig niet uitgevoerd worden in achtergrond. Dit geeft enkel resultaat binnen de eigen instantie. Via uitvoeren > Nu uitvoeren krijg je wel het resultaat van de samenwerking.
Vinkje incl. netwerk
Om een selectie uit te breiden tot de volledige samenwerkingsgroep 3 moet je het vinkje bij “incl. netwerk” aanvinken, dan zoek je zowel in de eigen bibliotheek als in alle andere bibliotheken van jouw samenwerking. Zonder het vinkje zal de selectie werken zoals voorheen (enkel zoeken binnen de eigen instantie). Bibliotheken die niet in een samenwerkingsgroep 3 zitten krijgen hetzelfde resultaat met of zonder vinkje.

De uitbreiding van selectie is van toepassing op onderstaande settypes:
- Settype Klanten: zonder vinkje krijg je enkel klanten met abonnement in de eigen instantie, met het vinkje alle klanten met een abonnement in eender welke instantie van jouw samenwerking.
- Settype Exemplaren: zonder vinkje krijg je enkel exemplaren met een plaatsvestiging in de eigen instantie in het resultaat, met het vinkje zoek je op alle exemplaren van de samenwerking.
- Settype Reserveringen: zonder vinkje krijg je enkel reserveringen geplaatst binnen de eigen instantie in het resultaat, met het vinkje alle reserveringen geplaatst binnen de samenwerking.
- Settype Logfile: zonder vinkje krijg je enkel transacties die gebeurd zijn binnen de eigen instantie in het resultaat, met het vinkje alle transacties binnen de samenwerking.
Nieuwe velden
Er zijn ook een aantal nieuwe velden gemaakt voor de selecties en exports voor het settype klanten. Deze velden hebben meestal een suffix “- netwerk” en zoeken zowel in de eigen instantie als in andere instanties van de samenwerking (het is dus inclusief de eigen instantie).
Bij het zoeken naar een veld met “- netwerk” zoekt Wise naar alle leners in de samenwerking die voldoen aan de zoekcriteria. Wanneer een lener meerdere abonnementen in de samenwerking heeft dan wordt het abonnement van de instantie met het laagste instantie_id getoond. Voorbeeld: een lener heeft in 3 bibliotheken van de samenwerking een abonnement waarvan 2 actief en 1 vervallen. Als er wordt gezocht op status – netwerk = “5 – Actief” dan zullen enkel de abonnementen van de 2 bibliotheken waar een actief abonnement gevonden worden en van die 2 komt dan het abonnement bij de instantie met het laagste instantie_id in de resultaat-set.
Settype Klanten – rubriek ALGE
(nieuwe velden in het vet met oude tegenhanger erbij ter verduidelijking)
- Beëindigd J/N = J wanneer de einddatum van het abonnement in de eigen instantie in het verleden ligt, N wanneer deze einddatum niet in het verleden ligt.
Beëindigd J/N – netwerk = J wanneer de einddatum van het abonnement in de samenwerking in het verleden ligt, N wanneer deze einddatum niet in het verleden ligt. - Blokkade = soort blokkade geplaatst in de eigen instantie
Blokkade – netwerk = soort blokkade geplaatst in de samenwerking. - Hoofdvestiging = vestiging waar het abonnement in de eigen instantie werd aangemaakt of verlengd.
Hoofdvestiging – netwerk = vestiging waar het abonnement in de samenwerking werd aangemaakt of verlengd. - Inschrijfdatum = datum van eerste inschrijving in de eigen instantie.
Inschrijfdatum – netwerk = datum van eerste inschrijving in een abonnement in de samenwerking. - Status = status van het abonnement in de eigen instantie
Status – netwerk = status van het abonnement in een instantie van de samenwerking - Uitschrijfdatum = datum waarop het abonnement in de eigen instantie is vervallen.
Uitschrijfdatum – netwerk = datum waarop een abonnement in de samenwerking is vervallen.
Settype Klanten – rubriek BIEB-ABON
- Abonnement in instantie = Hier kan je opgeven in welke instantie(s) een lener een abonnement moet hebben. Bij de export geeft dit veld dan altijd een “J”. Om de instantie van het abonnement te exporteren kan je het veld Instantie onder BIEB-ABON selecteren bij de keuze van velden voor export.
- Abonnementnummer = Nummer van het abonnement in de eigen instantie (vb 60 = Volwassene)
Abonnementnummer – netwerk = Nummer van het abonnement in de samenwerking (vb 60 = Volwassene) - Einddatum = datum waarop het abonnement in de eigen instantie vervalt (of vervallen is)
Einddatum – netwerk = datum waarop een abonnement in de samenwerking vervalt (of vervallen is) - Filiaal = niet in gebruik voor Vlaanderen
Filiaal – netwerk = niet in gebruik voor Vlaanderen - Geldig bibliotheek abonnement = Heeft de lener een geldig abonnement in de eigen instantie?
Geldig bibliotheek abonnement – netwerk = Heeft de lener een geldig abonnement in de samenwerking? - Heeft melding in instantie = Selecteren in welke instantie de lener een melding heeft. Wanneer meerdere instanties worden gekozen dan volstaat het dat de lener in één van de instanties een melding heeft.
- Heeft opmerking in instantie = Selecteren in welke instantie de lener een opmerking heeft. Wanneer meerdere instanties worden gekozen dan volstaat het dat de lener in één van de instanties een melding heeft.
- Ingangdatum abon. = startdatum van het huidige abonnement in de instantie. Dit is de inschrijfdatum wanneer het het eerste abonnement is, anders de laatste verlengdatum of de datum waarop het abonnement automatisch werd stopgezet na 2 jaar inactiviteit (dit laatste kan enkel bij automatisch verlengde abonnementen).
Ingangdatum abon. – netwerk = startdatum van een huidig abonnement in de samenwerking. Dit is de inschrijfdatum wanneer het het eerste abonnement is, anders de laatste verlengdatum of de datum waarop het abonnement automatisch werd stopgezet na 2 jaar inactiviteit (dit laatste kan enkel bij automatisch verlengde abonnementen). - Selectiecode = selectiecode (=Selectie onder Eigenschappen-1 in Klantenadministratie) bij het abonnement in de eigen instantie.
Selectiecode – netwerk = selectiecode van een abonnement in de samenwerking. - Startdatum = datum van eerste inschrijving in de eigen instantie.
Startdatum – netwerk = datum van eerste inschrijving in een abonnement in de samenwerking. - Statistische code = statistische code (automatisch toegekende code obv leeftijd en abonnementsnummer) van de lener in de eigen instantie.
Statistische code – netwerk = statistische code van de lener in een bibliotheek van de samenwerking. - Vervaldatum abon. = datum waarop het huidige abonnement in de eigen instantie zal worden stopgezet.
Vervaldatum abon. – netwerk =datum waarop het huidige abonnement in een instantie van de samenwerking zal worden stopgezet.
Settype Klanten – rubriek BIEB-GEBR
- Aantal uitl dit jaar = aantal uitleningen + verlengingen in de eigen instantie in het lopende kalenderjaar
Aantal uitl dit jaar – netwerk = som van het aantal uitleningen + verlengingen in de volledige samenwerking in het lopende kalenderjaar - Aantal uitl tot vorig jaar = aantal uitleningen + verlengingen in de eigen instantie (alle uitleningen behalve laatste 2 kalenderjaren)
Aantal uitl tot vorig jaar – netwerk = som van het aantal uitleningen + verlengingen in de volledige samenwerking (alle uitleningen behalve laatste 2 kalenderjaren) - Aantal uitl totaal = totaal aantal uitleningen + verlengingen in de eigen instantie
Aantal uitl totaal – netwerk = som van het totaal aantal uitleningen + verlengingen in de volledige samenwerking - Aantal uitl vorig jaar = aantal uitleningen + verlengingen in de eigen instantie in het vorige kalenderjaar
Aantal uitl vorig jaar – netwerk = som van het aantal uitleningen + verlengingen in de volledige samenwerking in het vorige kalenderjaar