Hoe werkt het?
Na de activatie van de e-boekendienst voor je bib, kunnen leners zich aanmelden op het e-boekenplatform met hun Mijn Bibliotheek-profiel. Ze zoeken, ontlenen en lezen e-boeken:
- via de Cantook-app op de smartphone of tablet (beschikbaar in App Store en de Google Play Store);
- online of offline op het web;
- via adobe digital editions om e-boeken op hun e-reader te plaatsen
De leenparameters stelden we als volgt in:
- Een lener kan 3 materialen simultaan lenen binnen het e-boekenplatform.
- Een lener kan 3 materialen simultaan reserveren
- Een lener mag een geleend materiaal 6 weken houden
- Een reservatie blijft drie dagen beschikbaar
- Heeft een lener al 3 materialen geleend en komt er een reservatie beschikbaar? Dan kan de lener die boven op de al geleende materialen lenen. Je hoeft dus niet eerst een titel in te leveren om je klaarstaande reservatie te lenen.
- Een lener kan dagelijks maximaal 5 uitleningen doen. Per kalendermaand is het maximum 15 uitleningen. Iedereen krijgt dus een gelijkwaardig leenkrediet. Je kan als lener ook een exemplaar inkijken zonder een leenbeurt te verliezen.
We geven ook graag mee welke e-readers compatibel zijn met LCP Readium. Dat is het alternatief voor Adobe Digital Editions. Hiermee kan je een e-boek vlotter op je e-reader krijgen.
Kort gesteld kan je lcp gebruiken voor
- Vivlio: firmware versie vanaf 6.5
- Pocketbook: firmware versie vanaf 6
- Tolino: firmware vanaf versie 12.2 (de Tolino Shine van de eerste generatie niet)
De e-readers die niet voldoen aan de minimale firmwarevereisten toestellen zijn minstens 5 jaar oud. De lener vindt de versie van de firmware snel in het instellingenmenu onder apparaatgegevens.
Oudere types van deze merken kunnen nog steeds gebruik maken van Adobe Digital Editions om een e-boek op te laden.
Leners die een Kobo e-reader hebben moeten voorlopig nog steeds werken via Adobe Digital Editions. Het ziet ernaar uit dat Kobo in de loop van 2026 ook lcp bestanden zal toelaten op hun toestellen. Maar bij lancering van het nieuwe platform in september is dat nog niet het geval.
De Kindle e-reader van Amazon is niet compatibel. Dat komt omdat Amazon niet toelaat om e-boeken van derde partijen op hun e-readers te zetten.
Om zelf te ervaren hoe het e-boekenplatform werkt, moedigen we iedereen aan om te oefenen. We stellen daarvoor een set aan titels beschikbaar. Doe dit op het webplatform via eboeken.bibliotheek.be of de Cantook app die je kan downloaden in App en Play store. Je kan inloggen vanaf de omschakeling.
Je kan proberen met de titels uit deze lijst:
Hieronder vind je per toestel de verschillende handleidingen. Je vindt er ook telkens een link naar het Canva-sjabloon.
Lezen via de app op smartphone of tablet
In deze handleiding leer je stap voor stap hoe je e-boeken kan lezen op smartphone of tablet.
Lezen via computer / laptop
In deze handleiding leer je stap voor stap hoe je e-boeken kan lenen en lezen op je pc.
Lezen via e-reader via Adobe Digital Editions
In deze handleiding leer je stap voor stap hoe je e-boeken op je e-reader kan plaatsen door gebruik te maken van Adobe Digital Editions op je pc.
Lezen rechtstreeks via e-reader
In deze handleiding leer je stap voor stap hoe je e-boeken kan lenen en lezen op je e-reader zonder gebruik te maken van een computer. Niet alle e-reader modellen ondersteunen dit. Vivlio, Pocketbook Bookeen Diva en sommige Tolino’s zijn compatibele modellen.
Lezen op een e-reader via LCP-bestanden (via pc)
Onderstaande handige instructievideo’s tonen op een eenvoudige manier hoe je met het platform aan de slag kan. Tip: zie je de instructievideo’s hieronder niet verschijnen? Pas dan je cookie instellingen aan door op het paperclip icoon onderaan de pagina te klikken. Kies daar voor ‘alle cookies’ aanvaarden. Op die manier maak je de video’s zichtbaar.
———————-
Ruwe versie van de handleiding