Seizoensbrochure, website & promomail

Volgend seizoen terug livestreamen naar zorgcentra in je gemeente? Hoewel de data van de livestreams nog niet (altijd) gekend zijn, kan je hierover wel communiceren in je seizoensbrochure of op je website. Zo toon je dat je je ook inzet voor een publiek buiten de muren van je cultuurhuis en werk maakt van een inclusief cultuuraanbod. Hieronder vind je een algemene tekst, maak je graag een specifieke voorstelling bekend dan gebruik je het materiaal vanuit onze seizoensfolder of het specifieke promotiemateriaal per livestream. Voor het aanbod kan je ook altijd verwijzen naar de website van Cultuurconnect: https://www.cultuurconnect.be/livestreaming

Maak gebruik gebruik van ons voorbeeldtekstje en pas aan naar jouw lokale context:

Livestreaming naar zorgcentra

{naam cultuurcentrum of cultuurpartner} streamt elk seizoen 1 of meerdere voorstellingen naar een zorgpubliek in woonzorgcentra, lokale dienstencentra, zorgcentra voor mensen met een beperking, (kinder)ziekenhuizen in onze gemeente. In samenwerking met de medewerkers van het zorgcentrum brengen we een warme live theaterbeleving op locatie. Op deze manier maken we ons cultuuraanbod toegankelijk en bereiken we doelgroepen die anders niet of moeilijk tot bij ons kunnen komen. We ondersteunen het zorgcentrum op technisch en communicatief vlak en ook bij de beleving en sfeercreatie. Zo worden er bv. affiches verspreid en scheurt iemand ook de tickets bij het binnenkomen. Dit alles in samenwerking met onze Vlaamse partner Cultuurconnect (digitaal steunpunt voor de cultuur- en gemeenschapscentra).

“We betrekken mensen die weinig mogelijkheden hebben om cultuur te kunnen beleven. De bewoners genieten volop en daarvoor doen we het.”  {naam schepen / medewerker / directeur}

Algemene promomail

Maak gerust gebruik van onderstaande voorbeeldtekst om het livestreamaanbod voor te stellen aan medewerkers van woonzorgcentra, ziekenhuizen, zorgcentra voor mensen met een beperking, etc.

Een voorstelling livestreamen in jouw zorgcentrum? Ons cultuurhuis (of de cultuurdienst) komt naar je toe!

Wij brengen een kwaliteitsvol cultuuraanbod naar jouw zorgcentrum door middel van een professionele live-captatie (livestream) van een productie die op hetzelfde moment op de planken staat in een Vlaams cultuurhuis. Doe je mee?

Samen creëren we een warm theatergevoel en genieten jullie bewoners/patiënten van straf cultuuraanbod, terwijl ze deel uitmaken van het live publiek (in de zaal). We ondersteunen jou op technisch en communicatief vlak en ook bij de beleving en sfeercreatie. Welke technische voorwaarden we samen checken lees je hier.

Check welke voorstellingen we volgend seizoen streamen in samenwerking met onze Vlaamse partner Cultuurconnect (digitaal steunpunt voor podiumhuizen & cultuurdiensten) en maak een keuze uit het aanbod voor 2025-2026, zie folder in bijlage of via cultuurconnect.be/livestreaming. Je kan live kijken en/of uitgesteld (tot 3 dagen na de livestream).

Wat verwachten wij?

  • Je kiest een plaats/manier uit waarop je de voorstelling wil tonen en bekijkt vooraf of je het materiaal hiervoor in huis hebt:
    • INTERNET: een stabiele internetconnectie van goede kwaliteit. Bij voorkeur gebruik je een vaste ethernetkabel, maar een wifi-verbinding kan ook als deze een downloadsnelheid van minimaal 8-10 Mbps heeft. 
    • TOESTEL: een laptop met internetbrowser (Google Chrome) of SMART-TV
    • BEELD: een projector (beamer) en projectiescherm (of witte muur) OF TV-scherm(en)
    • GELUID: geluidsversterking, vanaf de laptop versterk je het geluid naar externe boxen of geluidsversterking via boxen die rechtstreeks verbonden zijn aan projectie/TV
    • OPTIONEEL: VERDUISTERING van de ruimte en SFEERVERLICHTING (vb. spotjes of uplighters)
  • Je bepaalt in welke samenstelling bewoners/bezoekers zullen kijken. Er zijn verschillende opties:
    • Deelnemers kijken collectief in een zaal. Hiervoor heb je in de zaal een beamer, projector (of tv-schermen), laptop en een internetverbinding nodig.
    • Deelnemers kijken in kleine leefgroepen op een groot tv-scherm dat verbonden kan worden met internet.
    • Deelnemers kijken individueel op kamers:
      • ofwel via een centraal systeem van het zorgcentrum (met internetverbinding om de livestream binnen te halen en door te sturen naar de kamers)
      • ofwel via de eigen tablet/laptop (wellicht wel hulp nodig om de stream op te starten)
  • Je kiest een aanspreekpunt binnen jouw zorgcentrum
  • Je schrijft je tijdig in via ons online inschrijfformulier (eigen formulier, link in te voegen) of via een reply op dit mailtje (vermeld de naam van jouw zorgcentrum, het mailadres van jullie aanspreekpunt en de gekozen livestream(s)).

Wat kan je van ons verwachten?

  • We geven je vooraf alle nodige technische en praktische info over wat je nodig hebt om alles vlot te laten verlopen. Dit gebeurt via 3 infomails (vanaf 7 weken voor de stream).
  • We zorgen voor promo-materiaal (sjablonen) om de sfeer vooraf er al volop in te brengen, bv affiches, tickets, tips, deurhangers,…
  • Zowel vooraf als tijdens de stream is er steeds een aanspreekpunt indien je ondersteuning nodig hebt (via een WhatsApp-groep).
  • En uiteraard zorgen wij voor een fantastische voorstelling die via (live)stream rechtstreeks en in de beste kwaliteit tot bij jullie komt.
  • Ons aanbod is volledig gratis of bedraagt xx euro per livestream.

Prikkel je bewoners om te blijven genieten van muziek en theater en stap mee in ons streamverhaal. Massa’s warme reacties verzekerd! Hier vind je heel wat extra info terug. Of contacteer ons gerust, dan helpen we je graag verder!

Download bovenstaande video via de share-knop of gebruik de link.

Download bovenstaande video via de share-knop of gebruik de link.

Voorbeelden webpagina’s

Check de webpagina’s van de collega’s in CC De Werf Aalst, het Liers Cultuurcentrum of de VGC/N22, en laat je inspireren.

https://www.dewerfcultuurhuis.be/nl/digitaal/livestreams-naar-woonzorgcentra

https://www.lierscultuurcentrum.be/nl/livestream

https://www.vgc.be/wat-biedt-n-brussel/cultuur/livestreaming-woonzorgcentra-en-lokale-dienstencentra