Inleiding Bibster Story
Bibster Story daagt jongeren uit om in teams van 2 à 3 spelers op ontdekkingstocht te gaan door de bibliotheek. Gewapend met een tablet of vaste computer duiken ze in een spannend verhaal, waarbij elke hoek van de bib een nieuwe opdracht biedt.
De teams nemen het tegen elkaar op in een race om zo veel mogelijk punten te verzamelen – punten die je als spelmaker helemaal kunt afstemmen op je eigen thema. Zo ontdekken de teams punt per punt een verhaal door jouw bibliotheek.
In de vernieuwde versie van juni 2025 is Bibster Story nog flexibeler: het verhaal hoeft niet langer gekoppeld te zijn aan sociale media. Spelmakers krijgen nu de vrijheid om hun eigen thema en verhaallijn af te stemmen op actuele thema’s of op een inspirerend motief.
Dit zijn de benodigdheden:
| Doelgroep | 10- tot 14-jarigen |
| Aantal spelers | 8 tot 30 leerlingen |
| Begeleiding | Minimum 1 begeleider |
| Accomodatie | Jeugdafdeling van de bibliotheek Internet- en cataloguscomputers Een ruimte met beamer om uitleg te geven |
| Duur van het spel | 10 à 15 minuten speluitleg + 60 minuten speeltijd. De tijd van een spel kan je als begeleider zelf instellen. Als je de spelduur aanpast, voorzie dan zeker voldoende opdrachten: Voor elke 5 minuten extra speeltijd maak je best 3 extra vragen aan. |
| Toestel | Tablet of PC met internetverbinding |
Het spelverloop uitleggen aan een klasgroep
Je kan de 2 bijgevoegde documenten gebruiken om bij aanvang van een Story spel het spelverloop uit te leggen aan een klasgroep.
Het document Presentatie voorbeeldspel Story 2025 gebruik je om te presenteren en het document Handleiding voorbeeldspel Story 2025 overloopt wat je bij elk scherm aan informatie mee kan geven.