Weigeren van een IBL-aanvraag
Het is mogelijk dat er een exemplaar op je kastlijst staat, dat je niet wil leveren. Je kan in dat geval gewoon deze lijn op je kastlijst negeren: wanneer iemand anders de aanvraag honoreert of de aanvraag 8 dagen is blijven openstaan, zal de aanvraag automatisch geannuleerd worden.
Zijn er in jouw bibliotheek meerdere mensen die de kastlijst verwerken, dan kan je dit ook grondiger aanpakken: je kan het nr van de kastlijst halen, de reservering opzoeken, en het vakje ‘niet honoreren’ aanvinken.
De aanvraag verschijnt niet meer op de volgende kastlijst die jouw bibliotheek aanmaakt.
OPGELET: het is belangrijk dat je via deze weg werkt, en NIET de reservering verwijdert. Dan verwijder je deze namelijk niet alleen voor jouw bib, maar voor het hele netwerk en annuleer je de aanvraag van de lener.